SR325E105MARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR325E105MARTR1
DigiKey Part Number
SR325E105MARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR325E105MARTR1
Description
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.390" (9.91mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)