SR212A101JARTR1
DigiKey Part Number
478-SR212A101JARTR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR212A101JARTR1CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A101JARTR1
Description
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)