C322C101JCG5TA
DigiKey Part Number
399-5100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C101JCG5TA
Description
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C322C101JCG5TA Models
Category
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C