SR121C152KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 808
Direct
KEMET
In Stock: 680
Direct
TDK
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
Murata Electronics
Upgrade
KEMET
In Stock: 709
Upgrade
1500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR121C152KARTR1
DigiKey Part Number
SR121C152KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121C152KARTR1
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)