C317C152K1R5TA
DigiKey Part Number
399-4214-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C152K1R5TA
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C317C152K1R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)