SR121A470JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Upgrade
KEMET
47 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR121A470JAR
DigiKey Part Number
SR121A470JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121A470JAR
Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)