SR071A470JARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
KEMET
Murata Electronics
In Stock: 796
Murata Electronics
In Stock: 511
47 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR071A470JARTR1
DigiKey Part Number
SR071A470JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071A470JARTR1
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)