SR075C332KARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
KEMET
In Stock: 472
TDK
In Stock: 174
TDK
In Stock: 499
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR075C332KARTR2
DigiKey Part Number
SR075C332KARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR075C332KARTR2
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)