C315C332K5R5TA
DigiKey Part Number
399-4177-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C332K5R5TA
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C315C332K5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)