SA105E224MAR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1 880
Datasheet
0.22 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial
SA105E224MAR
DigiKey Part Number
478-5797-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5797-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA105E224MAR
Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA105E224MAR Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%