C410C224M5U5TA7200
DigiKey Part Number
399-4466-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4466-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C224M5U5TA7200
Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial
EDA/CAD Models
C410C224M5U5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%