SA101C392KAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA101C392KAA
DigiKey Part Number
SA101C392KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101C392KAA
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA101C392KAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%