REH1014220M200K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | REH1014220M200K |
Description | CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL TH |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Ripple Current @ Low Frequency 17.25 mA @ 120 Hz |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Ripple Current @ High Frequency 115 mA @ 100 kHz |
Part Status Active | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Capacitance | Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm) |
Voltage - Rated 200 V | Mounting Type |
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C | Package / Case Radial, Can |
Operating Temperature -40°C ~ 125°C |