KGM32RR72D103KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 5 062
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32RR72D103KL
DigiKey Part Number
478-KGM32RR72D103KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32RR72D103KL
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32RR72D103KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)