KGM32RR72D103JU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
In Stock: 403
Similar
TDK
Similar
TDK
Samsung Electro-Mechanics
10000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32RR72D103JU
DigiKey Part Number
478-KGM32RR72D103JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32RR72D103JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32RR72D103JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32RR72D103JU
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32RR72D103JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)