C3225C0G2J103J125AA
DigiKey Part Number
445-14874-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14874-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14874-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225C0G2J103J125AA
Description
CAP CER 10000PF 630V C0G 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225C0G2J103J125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)