KGM32ECG2H102JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 1 475
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
Similar
1000 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
KGM32ECG2H102JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG2H102JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG2H102JU
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ECG2H102JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)