1210J5000102JCT
DigiKey Part Number
1608-1454-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1454-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1454-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J5000102JCT
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210
Detailed Description
1000 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210J5000102JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)