KGM31TR72D472MU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5 592
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5 145
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
KEMET
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
4700 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31TR72D472MU
DigiKey Part Number
478-KGM31TR72D472MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TR72D472MU
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31TR72D472MU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)