12067C472KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72H472KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31DR72H472KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31DR72H472KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067C472KAT2A
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12067C472KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)