KGM31TR72D331KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2 413
Datasheet
In Stock: 271
Knowles Syfer
Knowles Syfer
330 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31TR72D331KU
DigiKey Part Number
478-KGM31TR72D331KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TR72D331KU
Description
CAP CER 330PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31TR72D331KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)