KGM31TCG2A332JU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4 475
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 7 650
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
TDK
TDK
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206 (3216 Metric) 1,52mm P Code
KGM31TCG2A332JU
DigiKey Part Number
478-KGM31TCG2A332JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31TCG2A332JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31TCG2A332JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TCG2A332JU
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31TCG2A332JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)