C1206C332JCRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 4 034
Datasheet
3300 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C332JCRACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C332JCRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C332JCRACTU
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C332JCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)