KGM31BCG2D101JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 32
In Stock: 385
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
KEMET
TDK
100 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31BCG2D101JM
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2D101JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2D101JM
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BCG2D101JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)