KGM31BCG1H471MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 713
In Stock: 858
470 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31BCG1H471MT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG1H471MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG1H471MT
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BCG1H471MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)