12067A471JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG2H471JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31VCG2H471JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31VCG2H471JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067A471JAT2A
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12067A471JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)