KGM05AV51A104ZH
DigiKey Part Number
478-KGM05AV51A104ZHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05AV51A104ZHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05AV51A104ZHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AV51A104ZH
Description
CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0402
Detailed Description
0.1 µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05AV51A104ZH Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)