KGM03AR71C151JH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 24 130
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
150 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
KGM03AR71C151JH
DigiKey Part Number
478-KGM03AR71C151JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR71C151JH
Description
CAP CER 150PF 16V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03AR71C151JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)