CC0201JRX7R9BB151
DigiKey Part Number
13-CC0201JRX7R9BB151TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201JRX7R9BB151CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0201JRX7R9BB151DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201JRX7R9BB151
Description
CAP CER 150PF 50V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CC0201JRX7R9BB151 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)