CDR01BX222BKWS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
KEMET
Vishay Vitramon
KEMET
In Stock: 166
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR01BX222BKWS
DigiKey Part Number
478-CDR01BX222BKWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR01BX222BKWS
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR01BX222BKWS Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)