CDR01BX222BKWS7185 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDR01BX222BKWS7185 |
Description | CAP CER 2200PF 100V BX 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 41 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDR01BX222BKWS7185 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Failure Rate S (0.001%) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.055" (1.40mm) |