1812AA222JAT3A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 94
KEMET
2200 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
1812AA222JAT3A
DigiKey Part Number
1812AA222JAT3A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812AA222JAT3A
Description
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812AA222JAT3A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)