C1812C222JDGACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C222JDGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C222JDGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C222JDGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C222JDGACTU
Description
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C222JDGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)