18125C394JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.39 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18125C394JAT2A
DigiKey Part Number
18125C394JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18125C394JAT2A
Description
CAP CER 0.39UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
18125C394JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.040" (1.02mm)