18125C223KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18125C223KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43AR71H223KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18125C223KAT2A
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
18125C223KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)