18122C153KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
Similar
Similar
0.015 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18122C153KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43AR72D153KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18122C153KAT2A
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)