18127C153JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43BR72H153JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18127C153JAT2A
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
18127C153JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)