12067C471KA12A is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 713
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Direct
Knowles Novacap
Direct
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
Johanson Dielectrics Inc.
Knowles Syfer
470 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12067C471KA12A
DigiKey Part Number
12067C471KA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067C471KA12A
Description
CAP CER 470PF 500V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12067C471KA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.040" (1.02mm)