06035A181FA12A is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 8 393
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 4 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
180 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A181FA12A
DigiKey Part Number
06035A181FA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A181FA12A
Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035A181FA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)