06035A181F4T2A
DigiKey Part Number
478-06035A181F4T2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-06035A181F4T2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-06035A181F4T2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A181F4T2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)