06031U9R1BAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4 729
Datasheet
Parametric Equivalent
9.1 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031U9R1BAT4A
DigiKey Part Number
478-KGQ15ACG2A9R1BMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031U9R1BAT4A
Description
CAP CER 9.1PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031U9R1BAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)