1812Y2K00222KST
DigiKey Part Number
1608-1328-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1328-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1328-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y2K00222KST
Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
Detailed Description
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812Y2K00222KST Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)