1812J5000104MXT
DigiKey Part Number
1608-1812J5000104MXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812J5000104MXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812J5000104MXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5000104MXT
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Detailed Description
0.1 µF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812J5000104MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)