18127C104JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43FR72H104JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43FR72H104JVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43FR72H104JVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18127C104JAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
18127C104JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)