1812J2500104JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
In Stock: 627
KYOCERA AVX
In Stock: 461
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
Similar
TDK
TDK
In Stock: 558
0.1 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J2500104JXT
DigiKey Part Number
1812J2500104JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J2500104JXT
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J2500104JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)