1812J0500124MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
0.12 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J0500124MXT
DigiKey Part Number
1812J0500124MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J0500124MXT
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J0500124MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)