1812J0500124JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
Similar
KEMET
Similar
In Stock: 784
0.12 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J0500124JXT
DigiKey Part Number
1812J0500124JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J0500124JXT
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J0500124JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)