1210Y2500104KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
KEMET
TDK
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y2500104KXT
DigiKey Part Number
1210Y2500104KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2500104KXT
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y2500104KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)