T598X477M010ATE0257706 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for T598X477M010ATE0257706 is not available
T598X477M010ATE0257706
DigiKey Part Number
399-T598X477M010ATE0257706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598X477M010ATE0257706
Description
470.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Box
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
10 V
Ratings
AEC-Q200
Features
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz