T598X477M010ATE025 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T598X477M010ATE025
DigiKey Part Number
399-T598X477M010ATE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T598X477M010ATE025CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T598X477M010ATE025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598X477M010ATE025
Description
CAP TANT SMD AUTO
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T598X477M010ATE025 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
10 V
Ratings
AEC-Q200
Features
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz